بایگانی ماهیانه: آذر ۱۳۹۲

روزی، روزگاری در خانه مطبوعات قم

امشب خانه مطبوعات قم مجلس عزای محرم خودش را با حضور اصحاب رسانه و مطبوعات قم برگزار کرد.
اینکه بالاخره خانه مطبوعات قم شکل گرفت مدیون زحمات ادم های مختلفی بود که نام بردنشان از حوصله من خارج است!
امشب بعد از یک جمعه کاری سنگین و سپس چند جلسه و کارهای امروز، نهایتا به شام رسیدم و دوستان را هم زیارت کردم.
عکس هم متعلق به آخر مراسم است.
image

اجرتان با سید الشهدا.

هر کسی که کلنگ زد، زیرزمینش را هم بکند!

یکی از جوک های قدیمی ای که به یاد میاورم، ماجرای مسوولی است برای زدن کلنگ پروژه ای می رود و وقتی کلنگ را خوش دست می یابد، زیرزمین پروژه را هم می کند و شب با لباس خاکی به خانه بر می گردد!
از همان موقع تا امروز، با خودم می گویم که احسنت به این مسوول زیرا حداقل بخشی از پروژه را پیش برده است.
اما این موضوع چه ربطی به تیتر دارد؟ اگر یادتان باشد چند ماه قبل دکتر لاریجانی، رییس مجلس و نماینده محترم قم، کلنگ تقاطع عماریاسر و پانزده خرداد را به زمین زد، پروژه ای که قبل ازین کلنگ زنی انگار هیچ فکری برای آن نشده بود چون با گذشت چند ماه، هیچ خبری از شروع عملیات آن نیست.
احتمالا خود دکتر لاریجانی باید دست به کار شود و زیرزمین را هم بکند تا دست اندرکاران به فکر آغاز عملیات بیفتند!
image

دیشب که پیاده از کنار محل کلنگ زنی رد می شدم، همه چیز آرام بود و خبری از هیچ گونه عملیات اجرایی نبود.
برای من خبرنگار این سوال است که مگر موقع کلنگ زنی، پروژه شروع به کار نمی کند و این که چقدر باید بین کلنگ زنی یک پروژه و شروع کار عملیات اجرایی فاصله باشد؟

ظریف در قم: اگر دیر آمدم، کمردرد داشتم

خب به رایانه عزیزم رسیدم. وبلاگ نویسی با گوشی موبایل سخت است، حتی اگر آندروید دوست داشتنی باشد و سرعت اینترنت هم کفاف دهد!

اما از وزیر نه چندان ظریف امور خارجه بنویسم. به نظر می رسد یک رابطه مستقیم بین خوش الخاقی وزرا و تیم همراهشان وجود داشته باشد، یعنی اگر وزیر خوش اخلاق باشد، تیم وی نیز خوش اخلاق است و بالعکس اما این رابطه در مورد جناب آقای ظریف وجود ندارد. یعنی وزیر خوش اخلاق و خوش برخوردی داشتیم اما تیم همراه وی، این طور نبود.

در دفتر آیت الله مکارم شیرازی، به من اجازه عکس گرفتن ندادند و حتی اجازه نمی دادند که از پله ها بالا بروم که با پادرمیانی یکی از بچه های دفتر این مشکل حل شد.

وزیر امرو خارجه در دیدار با آیت الله صافی گلپایگانی
وزیر امور خارجه در دیدار با آیت الله صافی گلپایگانی

بداخلاقی رابطه تیم همراه وزیر امور خارجه در دیدار با آیت الله صافی به اوج رسید که باعث برخورد نوه دوست داشتنی آیت الله صافی با این تیم شد و ما را به عنوان عکاسان دفتر به ایشان معرفی کرد! خدا این طور اطرافیان مراجع را خیر دهد.

فکر می کنم اینکه دفتر آیت الله وحید خراسانی، هیچ کس را راه نداد، باعث شد تا همراهان وزیر متوجه شوند که دست بالای دست بسیار است و به همین خاطر و به مدد جناب آقای رمضانی، از مسئولین خوش برخورد دفتر آیت الله جوادی، عکس های خوبی از این دیدار گرفته شد.

وزیر امور خارجه و آیت الله جوادی آملی
وزیر امور خارجه و آیت الله جوادی آملی

دیدار ظریف با آیت الله جوادی آملی  با حاشیه هایی هم همراه بود. از قطع برق کل موسسه اسرا گرفته تا درخواست تغییر جای وزیر برای بهتر شدن عکس و حضور خانواده وزیر امور خارجه در دیدار.

ظریف در این دیدار به خبرنگاران گفت زودتر می خواستم بیایم اما کمردرد نگذاشت. قرار بود یکی دو ماه پیش بیایم و این تقصیر آن کسی بود که باعث کمردرد من شد که اشاره غیر مستقیم به روزنامه کیهان بود.

محمد جواد ظریف در دفتر آیت الله جوادی آملی
محمد جواد ظریف در دفتر آیت الله جوادی آملی

قبل از آمدن آیت الله جوادی آملی از ظریف درباره ادعای جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا که ظریف سه بار بر سر وی فریاد کشیده است، سوال کردم که با خنده گفت: در مذاکره هر لحنی وجود دارد و این نیست که فقط لبخند بزنم.

اینجا هم موقع بیرون آمدن از دفتر آیت الله جوادی آملی است که عکاس رسا من را در حال صحبت تلفنی با یکی از همکارانم در خبرگزاری تسنیم شکار کرده است.

عکس من پایین پله ها، گوشی به دست
عکس من پایین پله ها، گوشی به دست

بعد از دیدار با آیت الله جوادی آملی، فرصت گپ و گفتی با وزیر امور خارجه فراهم شد و وی از کمردرد تا عدم حضور در اتاقی که اسرائیل حاضر باشد را با خبرنگاران در میان گذاشت و سپس با شتاب، به سمت محل اقامت خود و احتمالا یک ناهار کاری، شتافت.

زیاد نوشتم فکر کنم!

وزیر امور خارجه به مراجع تقلید گزارش می دهد

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان امروز برای ارایه گزارش و دیدار با مراجع عظام تقلید به قم سفر کرده است.
صبحانه کاری ظریف با حجت الاسلام شهرستانی، نماینده آیت الله سیستانی در قم بود و به قول یکی از خبرنگاران، یک بار هم وزبر خارجه از صبحانه حلال مرجعیت بهره برد و سپس از موزه نفایس جنب دفتر بازدید کرد.

image

ظریف بر پرچم های عتبات عالیات بوسه زد و به آنها احترام کرد، کاری که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نکرد.

image

بعد از دیدار با حجت الاسلام شهرستانی، وزیر امور خارجه به دیدار آیت الله العظمی مکارم شیرازی رفت و پشت درهای بسته با وی دیدار کرد.

image

تا اینجای برنامه را داشته باشید تا برگردم!

این تازه اول راه است

وبلاگ نویسی خبری، یکی از کارهایی است که من دوست دارم. این روزها ابزارهایی مانند موبایل و اینترنت کم و بیش پر سرعت، اجازه می دهد تا به این خواسته جامه عمل بپوشم.

وبلاگ من در مجموعه قم بلاگ به اخبار و حاشیه های آن اختصاص دارد. امید است که در این راه از همیاری شما خوانندگان عزیز نیز بهره مند شوم.

سیدعلی