بایگانی ماهیانه: تیر ۱۳۹۴

ایران قصد دارد به آمریکا پاسخ نه بدهد

مذاکرات هسته‌ای ایران به مرحله حساسی رسیده است و آمریکا قصد تحمیل یک توافق بد را به ایران دارد اما تیم مذاکره ایرانی قصد نه گفتن دارد.

منابع نزدیک به مذاکرات خبر از فشار شدید آمریکا برای تحمیل توافقی بد به ظریف را دارند.

اگر چه ایران خطوط قرمز خود را آشکارا اعلام کرده است، اما طرف غربی بر خواسته‌های خود همچنان اصرار می‌کند و مذاکرات را به سمت شکست کشانده است.

منابع ایرانی نزدیک به مذاکرات می گویند تیم مذاکره کننده ایرانی که در روزهای اخیر با فشار زیادی برای پذیرش توافقی بد مواجه بوده است، قصد بردن توافقی بد را به تهران ندارد و ازین رو چشم انداز مذاکرات در هاله‌ای از ابهام فرو رفته است.

#به_احترام_مراجع تقلید ربای دولتی را از بانک‌ها حذف کنید

دولت یازدهم، یک شاهکار در زمینه عملیات روانی است. تیم‌های مختلف به همراه آدم‌های کارآزموده با تجاربی چون دوران اصلاحات، هشت سال تقابل با دولت احمدی نژاد و فتنه ۸۸، این دولت را همراهی می‌کنند تا افکار عمومی را مدیریت کند و اهداف خویش را پیش برد.

تازه‌ترین عملیات روانی دولتی، سخنان معاون رئیس جمهور و رئیس مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری است که بار روانی عدم توان دولت در تامین زیرساخت‌های لازم برای حضور زنان در ورزشگاه را به گردن مراجع عظام تقلید انداخته است.

مولاوردی گفت: در کمیته‌ای که به این منظور تشکیل شده بود٬ بررسی‌های لازم در مورد حضور زنان در ورزشگاه‌ها انجام شد و صورت‌جلسه حضور زنان و خانواده‌ها با چارچوب‌های لازم نوشته شد و به امضا رسید و علیرغم اینکه قرار بود برای اجرا و عملیاتی شدن ابلاغ شود٬ دیگر این کار صورت نگرفت.

وی در پاسخ به این سوال که آیا اعتراض‌ها و تجمع‌های صورت گرفته باعث عقب‌نشینی زنان در این مسئله شد، عنوان کرد: وقتی مخالفان از مراجع عظام هزینه کردند، به خاطر احترامی که دولت برای مراجع قائل است و رای مراجع را محترم می‌شمارد، تشخیص داده شد که این تمهیدات رعایت شود.

این در حالی است که اگر دولت به حرف مراجع تقلید و علما گوش می‌کرد، باید صحبت‌های متعدد آن‌ها بر علیه سود بالای تسهیلات بانکی و جریمه تاخیر در پرداخت را که نظام بانکی را به ربا آلوده کرده است، می‌شنید و دستور حذف سودهای کلان از تسهیلات و جریمه تاخیر تادیه را می‌داد.

به شخصه شاهد بوده‌ام که مراجع عظام تقلید در مقابل مقامات دولتی از رئیس بانک مرکزی تا معاون رئیس جمهور، از سودهای بالای تسهیلات بانکی و جریمه تاخیر تادیه یا وام‌هایی که در مقابل فاکتورهای صوری پرداخت می‌شوند، اظهار نارضایتی شدید کرده‌اند، اما همان قدر که دولتی‌ها به خواسته مردم در کم کردن گرانی‌ها اهمیت داده‌اند، به این حرف مراجع هم توجه کرده‌‎اند.

به نظر می‌رسد این بار هم خانم مولاوردی می‌خواهد از اعتبار مراجع تقلید خرج کند این در حالی است که کسی با ورود زنان به ورزشگاه در صورت ایجاد شرایط مطلوب مخالفتی ندارد و تنها چیزی که مراجع را ناراحت می‌کند، گذر از خطوط شرعی است.