پنج شنبه با معاون اول رئیس جمهور

پنج شنبه هفته گذشته، نهم بهمن ماه، معاون اول رئیس جمهور، آقای جهانگیری برای نخستین بار پس از قبول مسئولیت معاون اولی دولت یازدهم، به قم آمد. البته اگر قبلا هم آمده بود، من خبر ندارم لذا می نویسم نخستین بار، مثل بسیاری از نخستین بارهایی که در خبرها می خوانیم!

برنامه های آقای جهانگیری بسیار فشرده تنظیم شده بود، به حدی که همان اول صبح بازدید از مونوریل و متروی قم، دو پروژه ای که به شدت به تزریق اعتبار نیاز دارند، از برنامه ها خط خورد و البته این خط خوردگی به معنای خط خوردن از خط اعتباری دولت نیست چون اینها مثل اطفالی می مانند که به هر حال متولد شده اند و مسئولیت بزرگ کردنشان به عهده شهرداری و استانداری قم است.

شهردار قم در حال گفت و گو با یکی از پرسنل شهرداری
شهردار قم در حال گفت و گو با یکی از پرسنل شهرداری

به هر حال نخستین برنامه، بازدید از صحن شرقی بود و من که اندکی زودتر رسیده بودم، در معیت شهردار قم، مهندس دلبری، به زیارت حرم حضرت معصومه(س) رفتم و سپس پس از کمی قدم زدن با شهردار و صحبت از جلسات اخیر شورای شهر که در آن شهردار با نپرداختن عوارض توسط خیرین، مخالفت کرده بود، به سمت محل بازدید معاون اول رفتیم.

درباره بازدید از صحن شرقی حرفی نمی زنم، فقط یک جمله و آن اینکه اگر پافشاری آقای آل احمد، معاون محترم پشتیبانی استانداری نبود، هیچ خبرنگاری را برای پوشش این خبر راه نمی دادند. اول صبح بود و تیم حفاظت معاون اول، تازه نفس و قبراق و سرحال دیگر!

بازدید مدیران و معاون اول رئیس جمهور از صحن شرقی حرم حضرت معصومه(س)
بازدید مدیران و معاون اول رئیس جمهور از صحن شرقی حرم حضرت معصومه(س)

خلاصه از ضلع شرقی بازدید کردیم و سپس به سرعت سوار مینی بوس شدیم و به دفتر یکی از آیات اعظام رفتیم.  حال و حوصله و قصد شرح دادن ماجراهای تکراری هول هولکی وارد دفترمراجع شدن و به زور و خواهش وارد محل دیدار شدن و سپس طفره رفتن از خروج و بعد هم تلفنی خبر خواندن را ندارم چون در میان شرح این ماجرا، حتما گروهی دلگیر می شوند.

بستن خیابان صفائیه قم برای گذر ماشین ها
بستن خیابان صفائیه قم برای گذر ماشین ها

بالاخره شب شد و دیدار به ظاهر آخر با آیت الله شهرستانی و گله ایشان از اینکه چرا شام نماندید به معاون اول هم تمام شد و ما با علم به اینکه دیدار دیگری با آیت الله صانعی هست و قسم و آیه دست اندرکاران برنامه که دیگر تمام شده است و به خانه اتان بروید، به دفتر برگشتیم و البته گزارش کامل این دیدارهای با عکس های خوب آقای حسامی نژاد در خبرگزاری تسنیم، منتشر شده است.

در این میان، چند برخورد شایسته ذکر کردن است. نخست نامه ای به اسم انجمن صنفی روزنامه نگاران قم است که به مشاور رسانه ای رئیس جمهور از برخوردهای بد! با خبرنگاران گلایه کرده است. نکته جالب این که بالاخره این انجمن فهمیده است نباید به همه برنامه ها خبرنگار بفرستد و باید کار صنفی بکند و در عین حال اصلا ارسال چنین نامه ای در فضای فعلی، جز بهانه دادن دست مغرضین، چه فایده ای دارد؟

اما در عین حال، اگر این حرکت بدین شکل ادامه پیدا کند و حامی خبرنگاران باشد، قابل تقدیر است اما اگر رویه سابق که سایت خبری انجمن به یک سایت مستقل سیاسی و اجتماعی تبدیل شده است، ادامه پیدا کند، راهی جز شکایت کردن از سوی سایت های خبری و خبرگزاری ها برای اصلاح این رویه به اداره کار و دیگر ادارات مسئول باقی نمی ماند.

برخورد دیگر، متعلق به روابط عمومی استانداری قم بود که نهایت تلاش خود را کردند و حتی دست به تهیه صبحانه هم زدند که جای تقدیر دارد وباید به ایشان خسته نباشید گفت.

نکته آخر هم اینکه ..

ولش کن، این نکته آخری مقداری دردسر دارد و بهتر است گفته نشود!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>