شاعران گمنام راهپیمایی‌ها

امروز که برای پوشش خبر نماز جمعه قم رفته بودم، با مورد جالبی که قبلا هم به آن برخورده بودم، روبرو شدم.

پس از نماز جمعه، مردم به دعوت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قم، علیه حکم اعدام شیخ باقر النمر راهپیمایی کردند اما نکته جالب دراین میان، شعارهای مردم بود. به خبر من که در خبرگزاری تسنیم منتشر شد توجه کنید:

در این راهپیمایی پر شور که از حرم مطهر کریمه اهل بیت(س) آغاز شد، هزاران نفر با شعارهای مرگ بر آمریکا، “وهابی مظلوم کش، هرگز نبیند روز خوش”، “ای دولت آل سعود، خجالت خجالت” و “شیعه و سنی یک صدا، بر ضد حکم ناروا” و “قتل فقیه شیعیان، دارد تقاصی بس گران” انزجار خود را از این حکم ظالمانه اعلام کردند.

شعارهای دیگری هم بود که به خاطر نسپردم و در خبر نیز نیاوردم ولی واقعا استعداد این شاعران گمنام قابل توجه است. احتمالا دیروز صبح به تهیه کننده شعارها زنگ زده اند ـ همان طور که به ما خبرنگارها زنگ زدند ـ که فردا ظهر راهپیمایی‌ای برگزار می‌شود و به شعارهای مناسب نیاز داریم و شاعر گمنام ما نیز با تصور شرایط این راهپیمایی، شعارهای آهنگینی را ساخته است مثل این یکی: وهابی مظلوم کش، هرگز نبیند روی خوش.

چند عکس هم از این راهپیمایی گرفتم تا خوانندگان خبر و این وبلاگ، در جریان شور و خروش مردم قرار بگیرند.

پی‌نوشت: دنبال دلیلی برای نوشتن مجدد می گشتم که امروز فراهم شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>