wpid-بیمارستان-کودکان-قم.jpg.jpeg

چه فریادها رفته در این اتاق‌ها

امشب یعنی جمعه شب، گذرم به بیمارستان کودکان قم افتاد.

ظاهرا قم فقط همین یک بیمارستان اطفال را دارد و به همین دلیل، بیمارستان بسیار شلوغ بود. نقص سیستم فنی هم مزید بر علت شده بود و سیستم نوبت دهی از ساعت دوازده شب به بعد، ریست شده بود و شماره های قبل و بعد این ساعت، اختلاف داشتند.

اوضاع درهمی بود، زن جوانی بچه به بغل فریادکشان، از اتاق یکی از پزشکان بیرون آمد و پشت سرش صدای پزشک زن شنیده می شد که او  هم ناسزایی نثار مادر مراجعه کننده می کرد.

ترکیب بچه های بی حال و والدین نگران و.دکترهای خسته و محیط خشک و بی روح اورژانس کودکان، واقعا اعصاب خوردکن بود و بالاخره با تزریق آمپول به کودک همراه ما، حضورمان در آن ماتمکده تمام شد.

در راه بازگشت، متوجه شدیم که برای کودک تب بر تجویز نشده است و برای تزریق تب بر، به درمانگاه خیریه بقیه الله که از باقیات صالحات آیت الله میرزا جواد تبریزی است، آمدیم.

انصافا این دو مکان قابل مقایسه نبود، پزشک خوش برخورد وقت مناسبی برای کودک گذاشت و کمبودهای تجویز نشده را تجویز کرد. محیط درمانگاه هم آرامش بخش بود و به بیماران و همراهان آرامش خاطر می داد.

شاید وقت آن باشد که تحول در نظام سلامت از تامین هزینه، به بخش تغییر اخلاق پزشکان هم برسد، کاری که از دست وزارت  بهداشت احتمالا خارج است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>