#به_احترام_مراجع تقلید ربای دولتی را از بانک‌ها حذف کنید

دولت یازدهم، یک شاهکار در زمینه عملیات روانی است. تیم‌های مختلف به همراه آدم‌های کارآزموده با تجاربی چون دوران اصلاحات، هشت سال تقابل با دولت احمدی نژاد و فتنه ۸۸، این دولت را همراهی می‌کنند تا افکار عمومی را مدیریت کند و اهداف خویش را پیش برد.

تازه‌ترین عملیات روانی دولتی، سخنان معاون رئیس جمهور و رئیس مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری است که بار روانی عدم توان دولت در تامین زیرساخت‌های لازم برای حضور زنان در ورزشگاه را به گردن مراجع عظام تقلید انداخته است.

مولاوردی گفت: در کمیته‌ای که به این منظور تشکیل شده بود٬ بررسی‌های لازم در مورد حضور زنان در ورزشگاه‌ها انجام شد و صورت‌جلسه حضور زنان و خانواده‌ها با چارچوب‌های لازم نوشته شد و به امضا رسید و علیرغم اینکه قرار بود برای اجرا و عملیاتی شدن ابلاغ شود٬ دیگر این کار صورت نگرفت.

وی در پاسخ به این سوال که آیا اعتراض‌ها و تجمع‌های صورت گرفته باعث عقب‌نشینی زنان در این مسئله شد، عنوان کرد: وقتی مخالفان از مراجع عظام هزینه کردند، به خاطر احترامی که دولت برای مراجع قائل است و رای مراجع را محترم می‌شمارد، تشخیص داده شد که این تمهیدات رعایت شود.

این در حالی است که اگر دولت به حرف مراجع تقلید و علما گوش می‌کرد، باید صحبت‌های متعدد آن‌ها بر علیه سود بالای تسهیلات بانکی و جریمه تاخیر در پرداخت را که نظام بانکی را به ربا آلوده کرده است، می‌شنید و دستور حذف سودهای کلان از تسهیلات و جریمه تاخیر تادیه را می‌داد.

به شخصه شاهد بوده‌ام که مراجع عظام تقلید در مقابل مقامات دولتی از رئیس بانک مرکزی تا معاون رئیس جمهور، از سودهای بالای تسهیلات بانکی و جریمه تاخیر تادیه یا وام‌هایی که در مقابل فاکتورهای صوری پرداخت می‌شوند، اظهار نارضایتی شدید کرده‌اند، اما همان قدر که دولتی‌ها به خواسته مردم در کم کردن گرانی‌ها اهمیت داده‌اند، به این حرف مراجع هم توجه کرده‌‎اند.

به نظر می‌رسد این بار هم خانم مولاوردی می‌خواهد از اعتبار مراجع تقلید خرج کند این در حالی است که کسی با ورود زنان به ورزشگاه در صورت ایجاد شرایط مطلوب مخالفتی ندارد و تنها چیزی که مراجع را ناراحت می‌کند، گذر از خطوط شرعی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>