آن کاری که امام خمینی(ره) هم در انجام آن موفق نشد، چه بود؟

امروز یک سه شنبه دیگر بود. سه شنبه ها علاوه بر این که روز میان هفته است، به شب چهارشنبه که شب زیارتی مسجد مقدس جمکران هست نیز ختم می شود. از این جهت، روز سه شنبه در قم بودن، ممکن است به حضور در مسجد جمکران ختم شود، همان طور که امشب برای من چنین شد.

البته صبح امروز با جمکران و دیدار تولیت آن با آیت الله یزدی، رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم همراه بود و طبیعتا روزی که قبل از نماز ظهرش، به دیدن متولیان جمکران آمیخته شود، شبش هم به خود مسجد ختم می شود.

image

آیت الله یزدی در کنار صحبت های خوبی که درباره جمکران کرد، اشاره کرد که اول انقلاب کسی را به عمق چاه جمکران فرستاده است تا کف چاه را جارو کند و او هم با یک بغل اسکناس و طلا و جواهر بالا آمده است. وی در ادامه گفت که این ها را به خدمت امام راحل، رحمة الله علیه برده است و از ایشان پرسیده که با این ها چه کنیم و امام خمینی(ره) نیز با خنده گفته است من هم یک بار برای بستن این چاه اقدام کردم و موفق نشدم و تو نیز امتحان کن ببین آیا موفق می شوی!

برای من این نکته که آیت الله یزدی و امام خمینی(ره) برای بستن چاه عریضه جمکران اقدام کرده اند، بسیار حائز اهمیت بود زیرا نشان می داد حتی امام خمینی(ره) هم در انجام این کار موفق نشده است! چون این چاه هیچ سندیتی ندارد و اگر به اصرار مردم نباشد، این چاه باید بسته شود زیرا عریضه حتما نباید که در این چاه انداخته شود بلکه اگر در آب جاری یا زیر گل یا چاه معمولی هم انداخته شود، به دست امام زمان(عج) می رسد.

image

بعد از کارهای متعددی که امروز داشتم، ساعت 7 به دفتر آمدم و با یکی از خبرنگاران خوب استان قم، آقای فلاح مواجه شدم که قصد رفتن به جمکران را داشت. سوار بر پراید، این خودروی ملی! به جمکران آمدیم و به تهیه خبر مشغول شدیم. سخنرانی آقای ماندگاری را من پوشش دادم که در سایت مسجد جمکران نیز به سرعت منتشر شد و سپس برای مصاحبه گرفتن با گروهی که به صورت نذری، کفش های مردم را واکس می زدند، رفتم.

image

انسان های با صفایی بودند که بدون هیچ چشم داشتی نزدیک به 4 سال است در کنار در شماره 2 جمکران به واکس زدن کفش های مردم مشغول هستند و البته بعد از مدتی، کفش های من هم واکس خوردند!

پایان بخش امشب، 3عدد شام نذری مسجد جمکران بود که توسط دوست خوبمان، جناب طالب علی به من داده شد و من هم تلفنی وعده آن را به اهل بیت خودمان دادم که شام نپزید که با شام می آیم! در کل از امروز راضی بودم، به خصوص بخش حضور در جمکران که با خوشفکری جناب طالب علی میسر شد و البته دوستان خبرگزاری تسنیم نیز بر چنین کاری اصرار دارند.

امروز آقای شجونی هم قم بود و بر علیه وزارت ارشاد موضع گرفت. از سوی دیگر آن طور که شنیده ام، نماینده ویژه وزارت علوم برای بررسی اوضاع دانشگاه صنعتی قم و دانشگاه قم به قم آمده است که این هم خود خبر جالبی است و باید دید وضعیت دانشگاه صنعتی قم به کجا می انجامد!

این هم از عمر سه شنبه ای بود که گذشت، تا یار که را خواهد و میلش به که باشد.

2 دیدگاه در “آن کاری که امام خمینی(ره) هم در انجام آن موفق نشد، چه بود؟

    1. من سر موضوعاتي كه برام پيش اومده بود و انجامش برام محال شده بود به مسجد جمكران مراجعه كردم و عريضه نوشتم و به داخل چاه انداختم و به 24 ساعت نكشيد كه كارم انجام شد 2 بار اين اتفاق برام افتاد كه هر دو بارش برام مثل معجزه بود اول اعتقاد محكمي نداشتم ولي الان ديگه اون آدم قبلي نيستم اگه چاه جمكران براي مردم خوب ايران محترمه فقط به خاطر راه ارتباط با حضرت مهدي هست كه پيش پروردگار،اينقدر ارج و قرب داره وگرنه چاه يه وسيله هستش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>